Nyt muuten kannattaa lähteä mukaan kimppatilaukseen, jossa tilataan R-Collectionilta vaatteita, koska silloin saa kunnon paljousalennuksen. Tällainen se kimppatilaus on:
Kuukuppikunnan paitatilaus -07 (KAIKKI SAMASSA PAIKASSA)
Eli tiivistäen: Kuukuppikunta teettää R-Collectionilla paitoja, joissa on Kuukuppikunta-aiheiset painatukset. Samaan tilaukseen pääsee kuka tahansa mukaan tilaamaan aivan mitä tahansa R-Collectionin muitakin vaatteita ja vaikka ilman painatuksia. Minäkin lähdin mukaan ja tilasin kaksi valkoista T-paitaa ilman painatuksia. Huomatkaa, että aikaa tilaamiseen on 15.4.2007 saakka. Niin, että hop hop, joka iikka tilaamaan!
Tää on itseasiassa jo toinen kerta, kun tällainen kimppatilaus järkätään. Edellisellä kerralla miespuolisia tilaajia oli mun lisäksi peräti yksi (1) kappale :-) . Myöskin IRC-kanava #naisnörtit on ainakin kerran teettänyt R-Collectionilla painettuja paitoja.
Itse olen ollut R-Collectionin tuotteisiin aikalailla koukussa jo vuodesta 1992, jolloin lukiossa tilasimme sieltä abipaitamme. Mä otin silloin sen puljun yhteystiedot ylös ja tilasin itselleni oman kuvaston ja olen siitä saakka aina silloin tällöin tilaillut sieltä milloin mitäkin vaatteita, varsinkin valkoisia ja mustia T-paitoja. Ne nimittäin ovat erittäin kestäviä. Kaikki mustat T-paidat, mitä ikinä olen R-Collectionilta tilannut, ovat yhä käytössä, mutta valkoisia T-paitoja olen jo muutaman joutunut poistamaan käytöstä. Toki muutkin R-Collectionin vaatteet ovat olleet aika kestäviä, mutta eihän mikään vaate tietenkään loputtomasti kestä. Itseasiassa se Marnikilla työn alla oleva ompelutyöni perustuu R-Collectionilta kauan sitten ostettuihin vaatteisiin, nimittäin samanlaisesta mustasta kanvaasista tehtyihin hip-hop-shortseihin ja farkkuihin. Niissä farkuissa ei ole juuri muuta vikaa kuin se, että vetskari aukeilee itsekseen. Perspaikat olen niihin teettänyt jo ajat sitten, kun ne kuluivat haaroista puhki fillaroinnin takia. R-Collectionin collegepöksyjä mulla on jo kolmet ja niitä olen joutunut ompeluttamaan muutaman kerran.