Aamuyöllä lakaisin lattioita sieltä täältä. Laitoin patjan, sijauspatjan, tyynyn ja täkin parvekkeelle, jotta pölypunkit kuolisivat. Hain vintiltä toisen patjan, ja otin komerosta toisen sijauspatjan, tyynyn ja täkin.
Fillaroin aamuyhdeksän ja -kymmenen välillä Mattilanniemeen ja jätin MaB-rakennukseen mun maturiteetin tenttaattorin lokeroon tenttikuoren, jolla ilmoittauduin maturiteettiin. Se tentti on ensi perjantaina. Kävin Agorassa jättämässä yhden Snail-Mailin kirjelaatikkoon ja ostin automaatista limsaa. Fillaroin kotiin ja nukuin n. 6 tuntia.
Tänään mulla piti olla treffit klo 18.00 Seppälän Prisman Presso -kahvilassa. Se oli se yks tyyppi, jolta sain sen numeron viime joulukuussa siellä lähiöraflassa nimeltä Pupujussi. Jotain 45 min. mä siellä kahvilassa istuin eikä häntä näkynyt eikä kuulunut. Eikä hän vastannut puhelimeen, kun soitin hänelle. Eikä hän vastannut mun tekstariin.
Kävin sitten Prismassa ostamassa kilokaupalla ruokia ja fillaroin kotiin.