mistä sinä tulit? (versio 2)

”tapasin yhden tyypin … ”, hän sanoi ja tarkoitti sinua

mistä sinä tulit? kuka sinä olet? millainen olet? 5 tarkemmin ajatellen, en edes halua tietää

en vielä tiedä mitä menetin en edes tiedä menetinkö mitään ainakin pidin hänestä ehkä halusinkin häntä 10

mihin hänen kanssaan menet? mitä hänen kanssaan teet? tarkemmin ajatellen, en edes halua tietää

menkää kotiin varsinkaan teidän onnenne ei minua lämmitä 15

Juhapekka ”naula” Tolvanen

Copyleft � 2002 Juhapekka ”naula” Tolvanen <juhtolv@iki.fi>

http://iki.fi/juhtolv/runot/ . This poem is free; it may be copied,

distributed or modified under certain conditions, but comes WITHOUT ANY WARRANTY; see the Design Science License for the precise terms

and conditions: http://www.dsl.org/copyleft/dsl.txt .